אודות

בלוג "לא מסונן" הינו בלוג יין במובן הרחב של המילה.

פה אני מדבר על כל מה שקשור ליין, מתחבר ליין או שנשפך עליו יין.close-up

תמצאו כאן כתבות יין, מאמרים, שירי יין וביקורות על יינות שריגשו וגם על כאלה שהכזיבו, בגישה ישירה, לא תמיד נחמדה ולגמרי לא פוליטיקלי קורקט, אבל תמיד מקצועית וכמעט תמיד בגובה העיניים.

הכותב, אנכי, חובב יין מושבע, שסירב בתוקף להיפרד מן האדום האדום הזה עוד מהיותו בן 8 ימים (תשאלו את המוהל) והפך את התחביב למקצוע אי שם בסוף המילניום הקודם.

אני מלווה יקבים, ייננים, חנויות יין, משווקים ושתיינים אחרים, משך שנים רבות וטעמתי אלפים רבים של יינות. פיתחתי התמחות ביינות מקומיים, עם דגש על אלה הבאים מיקבי בוטיק.

גיליתי שככל שאני טועם יותר יינות, כך עולים גם הסטנדרטים, אך החוויה מהטובים שבהם מועצמת עשרות מונים.

אפשר לפגוש אותי בסדנאות היין שאני מעביר, שם טועמים יינות משובחים, מדברים יין, לומדים הערכת יין ומגלים שיין משיק כמעט לכל תחום חיים אפשרי, מה שמאפשר לכל משתתף/ת להתחיל במסע כשכל הכלים הדרושים כבר נמצאים ברשותו/ה. כל זה מוגש בגובה העיניים, בשפה שכולם מבינים, בתשוקה לעולם הענבים ובהנאה רבה מתוצריו.

יינות לא תקינים עושים לי רע. אני נפגע באופן אישי בכל פעם שאני נתקל בהם, זה מרגיש כמו זלזול, כי גם מי שהוציא אותם לשוק ידע שהם כאלה. כנראה שככה מרגיש כל לוקאל פטריוט, אבל יכול להיות שזה רק אני.

מעדיף שלא להעיד על עצמי כמי שכבר יודע, תמיד שמח למצוא את עצמי לומד משהו חדש או מוצא יין שהורס לי תאוריה מגובשת ומשאיר אותי מופתע לטובה. אך למרות שכבר צברתי לא מעט ידע וקילומטראז', הרבה לפני שאחשיב את מה שאני יודע, אני בעיקר לומד, טועם, חוקר, מנסה להבין וגם להעביר את כל זה באמצעות מילים. 

בעיני, אין שוני מהותי בין מבקר קולנוע למבקר יין, שניהם מביעים את דעתם בהסתמך על הידע שרכשו בתחומם. כך שגם את המבקר ניתן לבקר ומומלץ להסתמך על דעתו רק אם הוא לא אכזב משך מספר סביר של פעמים. תקבעו אתם לכמה "פסילות" הוא זכאי. אז הנה, לא רק היין עומד למבחן, גם אני.     🙂

מקווה שתיהנו, תסכימו, תתעצבנו, תפיקו את המרב, תתלהבו איתי עם הטובים שביינות, אבל מה שבאמת הכי חשוב הוא שתמשיכו לשתות יין משובח (עם עדיפות ליין מקומי).

 

שחר זיו